Promocje
Biblia (oprawa flexy)
Biblia (oprawa flexy)
150,00 zł 125,00 zł
szt.
Uzdrawiająca moc przebaczenia - o. Józef Witko
Uzdrawiająca moc przebaczenia - o. Józef Witko
25,00 zł 19,90 zł
szt.
Od lęku do Wiary - Merlin Carothers
Od lęku do Wiary - Merlin Carothers
29,90 zł 27,90 zł
szt.
Drogi Jezu - Sarah Young
Drogi Jezu - Sarah Young
29,90 zł 22,90 zł
szt.
Godzina szatana
Godzina szatana
29,90 zł 19,90 zł
Andy Andrews - Sekret wędrowca
Andy Andrews - Sekret wędrowca
29,90 zł 26,91 zł
szt.
Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci - o. Józef Witko
Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci - o. Józef Witko
25,00 zł 19,90 zł
szt.
Zbaw nas ode Złego
Zbaw nas ode Złego
34,90 zł 24,90 zł
szt.
Módl się, ufaj i nie martw się, cz. 2 - Diane Allen
Módl się, ufaj i nie martw się, cz. 2 - Diane Allen
36,90 zł 24,90 zł
szt.
Z piekła do nieba - Merlin Carothers
Z piekła do nieba - Merlin Carothers
29,90 zł 27,90 zł
szt.
Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Głos Pokoju z Medziugorja nr 6/2015

Dostępność: brak towaru
Cena: 8,00 zł 8.00
ilość szt.
Zyskujesz 8 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Polskie wydanie "Glasnika Mira" - miesięcznika ukazującego się w parafii św. Jakuba w Medziugorju.

 

Od redakcji

DRODZY CZYTELNICY I PRENUMERATORZY   

   Stoimy u początku roku miłosierdzia. Pokój, którego orędowniczką jest Matka Boża ma swoje źródło w miłosierdziu i jest nierozerwalnie z nim związany. „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! – mówił Jan Paweł II w Łagiewnikach w 2002 roku – Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca, i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy. (…) W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”
   Jakże aktualne dziś są te słowa. W świecie pełnym lęku i niepokoju, trwających konfliktów, wojen i niesprawiedliwości społecznych. Dzisiaj widzimy wiele zagubionych osób, które nie wiedzą dokąd iść. Potrzeba skierować ich kroki na drogi miłosierdzia. Te drogi prowadzą do pokoju, który jest wielkim pragnieniem ludzkiego serca. 
   Medziugorje i jego przesłanie jest drogowskazem z nieba. Nie bez przyczyny nazywane konfesjonałem świata. Wielu doświadczyło w tym miejscu szczególnej łaski spowiedzi, która odbywa się praktycznie we wszystkich językach. Przez konfesjonały Medziugorja miłosierdzie Boże nieustannie rozlewa się na cały świat. Góra Kriżevac jest również fenomenem miłosierdzia. Tu miliony osób doświadczyło łask podczas odprawiania drogi krzyżowej. W każdy piątek tysiące pielgrzymów modli się podczas adoracji krzyża, który wówczas zajmuje główne miejsce na ołtarzu.
   Matka Boża wzywa nas do nawrócenia i modlitwy, nie odkładajmy tego na później. Ten czas jest czasem łaski. Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka jest dla nas szczególną okazją do tego, aby stać się apostołami miłosierdzia i pokoju. My Polacy jesteśmy w sposób szczególny do tego wezwani. To tu przez Świętą Siostrę Faustynę Kowalską Jezus Miłosierny przekazał światu orędzie, które obiegło całą naszą planetę. Ten apostolat musimy zacząć od siebie, aby samemu odnaleźć pokój w sercu i z tym pokojem wyjść do drugiego człowieka.
   „Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei”. Tak apelował do nas Jan Paweł II i prosił: „Abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest »największa«, która się wyraziła przez krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu (…). Otwórzcie się na największy dar Boga, na Jego miłość, która przez Krzyż Chrystusa objawiła się światu jako miłość miłosierna. … Dziś z całą mocą proszę wszystkich synów i córki Kościoła, a także wszystkich ludzi dobrej woli, aby »sprawa człowieka« nie była nigdy, przenigdy odłączona od miłości Boga. Pomóżcie współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga! Niech w jej blasku i cieple ocala swoje człowieczeństwo!” (17.08.2002).


Jezu ufam Tobie.

Format: A4
Ilość stron: 64
ISBN: -
Autor: -
Rok wydania: 2015
Oprawa: zeszytowa

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl